توصیه های تغذیه برای پیشگیری از بیماریهای تنفسی و کرونا

عملکرد سیستم ایمنی بدن نقشی مهمی در پیشگیری از بیماریهای تنفسی ازجمله بیماری ویروس کرونا دارد. عامل ابتلا یا پیشگیری از ابتلا به این ویروس بیماریهای زمینه ایی مثل دیابت و بیماریهای ریوی، می تواند سوء تغذیه و نداشتن تغذیه صحیح باشد. کمبود دریافت غذایی ویتامین هایی مثل ویتامین C و A با تضعیف سیستم ایمنی بدن احتمال ابتلا به بیماریها را افزایش می دهد.
ادامه مطلبتغییر چهره صنایع دخانی در بحران کرونا

پس از شیوع ویروس کرونا، صنایع دخانی سعی کرده‌اند چهره موجهی از خود به عموم جامعه نشان دهند، در این بحران به برخی کشورهای جهان کمک‌های مالی، تجهیزات حفاظت فردی، ونتیلاتور و... داشتند و تلاش کردند که از چهره‌ای که به عنوان عامل مرگ شناخته شده است، به چهره‌ای که باعث رفاه و آرامش جهانی است، تغییر چهره دهند. سازمان جهانی بهداشت به دنبال این موضوع، به کشورهای عضو این سازمان و کنوانسیون کنترل دخانیات هشدارهای لازم را داده است که از دریافت کمک‌های صنایع دخانی خودداری کنند، این صنایع باید از طریق پرداخت مالیات خساراتی که به دوش دولت‌ها وارد می‌کنند را جبران کنند و دولت‌ها نیز از محل مالیات اخذ شده برای سلامت عمومی هزینه کنند.
ادامه مطلبکرونا ویروس و قلب

افراد مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند و این مسئله باعث نگرانی شده است زیرا ۴/۷ میلیون نفر از اعضای جامعه دچار بیماری قلبی یا خونی هستند و ۸/۴ میلیون نفر از آنها دیابت دارند. شایع ترین خطر ویروس کرونا در بیماران قلبی متوجه ریه‌ها می‌شود زیرا در این گروه از بیماران ریه‌ها به علت ویروس کرونا بیشتر دچار آسیب دیدگی می‌شوند. پایین بودن سطح سلامت به این معنا است که ریسک بروز کرونا در آنها در مقایسه با افرادی که در سطح مناسبی از سلامت قرار دارند بیشتر است. ویروس کرونا باعث عفونت ریه‌ها می‌شود هنگامی ‌که ریه‌ها عفونت می‌کنند مسیرهای هوایی به علت التهاب پر از مایع می‌شود و به همین دلیل بدن مجبور می‌شود سخت تر کار کند تا اکسیژن را وارد خون کند.
ادامه مطلبتوصیه های متخصصان طب فیزیکی برای افزایش سلامت عضلات

برای افزایش قدرت عضلانی و رسیدن به سطح مطلوب‌تری از آمادگی جسمانی، باید عضلات را طی روند منظم در تمرین‌های ورزشی درگیر و پروتئین کافی برای عضله‌سازی را جذب کرد. در عضلات کسی که به‌طور منظم ورزش نمی‌کند، تارهای پروتئینی هر کدام به‌طور جداگانه فعالیت می‌کنند. ورزش کردن باعث ایجاد هماهنگی در کارکرد تارهای پروتئینی عضلات می‌شود و به این صورت، حداکثر قدرت ممکن عضلات افزایش پیدا می‌کند. سلامت عضلات باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن می ‌شود که خود عاملی برای کاهش وزن است.
ادامه مطلبعادات غلطی که سلامت قلب را نشانه می روند

بخش کوچکی از علل مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی عروقی، ناشی از عوامل مادرزادی است. تنباکو، رژیم غذایی نامناسب، چاقی، شیوه زندگی بی تحرک و الکل، از مقصران اصلی ابتلا به این بیماری ها هستند. همه ما می دانیم که رژیم سالم و ورزش منظم ،عادت های مهم برای سلامت قلب سالم هستند، اما احتمالا ندانید که بالعکس بعضی از رفتارها و عادات نیز هستند که اثر معکوس بر روی قلب شما دارند. با این حال عوامل دیگری هم هستند که به قلب شما صدمات جدی می رسانند و شما از آنها بی خبرید:
ادامه مطلبآخرین عکس ها

اندازه گیری فشارخون در پارکها
اندازه گیری فشارخون در پارکها
پیاده روی بمناسبت روز جهانی بدون دخانیات
همایش زنان و بیماریهای قلبی عروقی
همایش روز جهانی قلب