قرص گوجه‌فرنگی از سکته جلوگیری می‌کند

دانشمندان می‌گویند روزی دوبار استفاده از گوجه فرنگی به ‌صورت قرص‌ می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی و سکته جلوگیری کند. قرص‌های گوجه‌فرنگی محتویات مخصوصی دارد که از بیشتر شدن کلسترول ال‌دی‌ال در بدن جلوگیری می‌کند؛ این کلسترول باعث بسته شدن شریان‌های بدن می‌شود. از این‌رو یک قرص گوجه‌فرنگی که اخیرا توسط یک شرکت داروسازی انگلیسی تهیه شده قرار است به ‌زودی در بازار عرضه شود. با این حال برخی از کارشناسان می‌گویند برای اینکه نتیجه استفاده این نوع قرص مشخص شود باید زمان بیشتری صرف آزمایش روی آن شود.دانشمندان می‌گویند روزی دوبار استفاده از گوجه فرنگی به ‌صورت قرص‌ می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی و سکته جلوگیری کند.

قرص‌های گوجه‌فرنگی محتویات مخصوصی دارد که از بیشتر شدن کلسترول ال‌دی‌ال در بدن جلوگیری می‌کند؛ این کلسترول باعث بسته شدن شریان‌های بدن می‌شود.

از این‌رو یک قرص گوجه‌فرنگی که اخیرا توسط یک شرکت داروسازی انگلیسی تهیه شده قرار است به ‌زودی در بازار عرضه شود. با این حال برخی از کارشناسان می‌گویند برای اینکه نتیجه استفاده این نوع قرص مشخص شود باید زمان بیشتری صرف آزمایش روی آن شود.

در آزمایش‌های اولیه این قرص که آتنورون نام دارد و روی 150 بیمار قلبی انجام شده است مشخص کرده که مصرف 8 هفته این قرص، میزان چربی‌های مضری را که در خون وجود دارد تقریبا به صفر می‌رساند.

مصرف این قرص می‌تواند از مصرف داروهای استاتین که از سوی پزشکان برای پایین آوردن کلسترول تجویز می‌شود مؤثرتر باشد.

در همین حال پروفسور آنتونی لیدز از خیریه قلب انگلیس در این باره گفته است که داروی جدید می‌تواند به روش‌های جدیدی برای درمان قطعی کلسترول بالا در قلب بینجامد.

وی یافته‌های ابتدایی در این باره را بسیار امید‌بخش دانسته است.در این قرص جدید، آنتی اکسیدان‌های موجود در پوست گوجه که به آن رنگ قرمز می‌دهند، به ‌صورتی قابل جذب به بیماران داده می‌شود.

این آنتی‌اکسیدان‌‌ها که نقش بسیار مؤثری در کنترل کلسترول خون دارند، به وفور در پوست گوجه قرار دارند اما درصورت مصرف طبیعی به سختی توسط بدن جذب می‌شوند.

 


آخرین عکس ها

اندازه گیری فشارخون در پارکها
اندازه گیری فشارخون در پارکها
پیاده روی بمناسبت روز جهانی بدون دخانیات
همایش زنان و بیماریهای قلبی عروقی
همایش روز جهانی قلب