سخن روز
قلب شما در سکوت و آرامش ، به اسرار روزها و شبها شناخت مي يابد ولي گوشهايتان در حسرت و آرزويند که آواي چنين شناختي را که بر قلبهايتان فرود مي آيد ، بشنوند . جبران خليل جبران
  شاخص قد و وزن
قد : سانتی متر
وزن : کیلو گرم
آمار بازديد  
کل اعضاء: 1
کاربران آنلاین: 2
اعضاء آنلاین: 0
کل مطالب: 1
کل بازدید ها: 57977
نشانه های ابتلا به افسردگی را در خود بیابید
یادتان باشد افسردگی درمان دارد. اگر شما هم فکر می کنید دچار افسردگی شده اید، حتماً از کسی کمک بخواهید و برای درمان مراجعه کنید. در صورت احساس افسردگی، باید چه کارهایی انجام داد؟ سعی کنید حتی اگر در حد یک پیاده روی کوتاه هم باشد، به طور منظم ورزش کنید. سعی کنید به الگوی غذا خوردن و خواب شبانه روزی خود نظم بدهید. مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و داروهای غیر مجاز، افسردگی را تشدید می کنند. از مصرف آنها بپرهیزید. فرد افسرده ممکن است افکار خودکشی و یا آسیب به خود داشته باشد. در این صورت فوراً به پزشک مراجعه کنید.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 ادامه مطلب
ارتباط درد دست چپ و مشکلات قلبی
برخی افراد به محض اینکه دست چپشان درد می‌گیرد، گمان می‌کنند که درد دست چپ و بیماری قلبی در ارتباط هستند. هر چند که این هم یکی از دلایل درد دست چپ است، اما این درد، چه به صورت درد یک طرفه (که تنها یک دست را درگیر می‌کند) و چه به شکل درد دو طرفه (که هر دو دست را درگیر می‌کند) می‌تواند ناشی از عوامل دیگری نیز باشد. همچنین در دست چپ می‌تواند یک عارضه حاد یا مزمن باشد. در برخی افراد، درد مقطعی است، و در برخی دیگر این درد پیشرونده و ناتوان کننده است. هر کسی ممکن است دچار درد دست چپ شود، با این حال این مشکل در بین زنانِ حدوداً چهل ساله شایع‌تر است. این درد در برخی افراد ملایم و مبهم است، در حالیکه برخی دیگر از افراد نوع برق‌آسا و شدید آن را تجربه می‌کنند. درد می‌تواند هر بخشی از دست و یا کل آن را، از نوک انگشتان گرفته تا شانه، درگیر کند.
پنج شنبه 16 دی 1395 ادامه مطلب
بعداز یک حمله قلبی چه باید کرد ؟
خبرهای خوبی در مورد افراد دچار حمله قلبی وجود دارد . دست کم اینکه شمابزودی می توانیداکثرکارهایی راکه قبلا انجام می دادیدرادوباره انجام دهید . هم اکنون زمان مناسبی برای ایجاد تغییرات سالم در شیوه زندگی میباشد . بیماری قلبی می تواند بدتر شود مگر اینکه شمااقداماتی را جهت نگه داشتن قلب در وضعیت مطلوب انجام بدهید. بروز نگرانی زیاد پس ازیک حمله قلبی،امری شایع می باشد . احساس بهبودی ونیز بهتر شدن، زمان زیادی می طلبد . این امر به رعایت توصیه های پزشک و حفظ قلب در یک حالت سالم بستگی دارد . هنوزممکن است شما فرصت زیادی را برای لذت بردن از یک زندگی فعال داشته باشید.
یکشنبه 05 دی 1395 ادامه مطلب
با شناخت عوامل خطر بیماریهای قلبی به زندگی خود قدرت ببخشیم
صنعتی شدن و بکارگیری تکنولوژی های پیشرفته، زندگی امروز بشر را دچار دگرگونی های قابل توجه نموده است. بهره گیری از علوم مختلف و متنوع به منظور ایجاد رفاه بیشتر براي بشر، چهره زندگی انسان را تغییر داده است، اما این تغییرات علیرغم چهره مثبت و آثار شگرفی که در بهبود زندگی بشر به دنبال داشته عوارض و عواقب قابل توجهی را نیز برای انسان به ارمغان آورده است. یکی از پیامدهای نامناسب این دگرگونی، تغيير الگوی بیماری ها و مرگ و میر است. امروزه بیماری هایی که رابطه اجتناب ناپذیر و اثبات شده ای با شیوه زندگی و صنعتی شدن دارند گوی سبقت را از بیماری های عفونی و غیرواگیر ربوده اند بطوريكه بیماری هایی چون حوادث قلبی و عروقی، سرطان ها، دیابت، فشار خون و ... از معضلات زندگی امروزه انسان به حساب می آید.
چهارشنبه 28 مهر 1395 ادامه مطلب
حقایقی جالب راجع به قلب
تاکنون فکر کرده اید که ورای تپش های متمادی قلب چه حقایق جالبی نهفته است؟ عملکرد قلب و ارتباط آن با سلامت روح از دیگر شگفتی های این ارگان حیاتی است. هر روز قلب شما در حدود 100000 هزار مرتبه می تپد و به این ترتیب 2000 هزار گالن خون در تمام نقاط بدن توزیع می شود. می توان گفت که قلب مسئولیت ایجاد جریان خون در حدود 64 کیلومتر رگ های خونی را به عهده دارد تا از این طریق ارگان ها و بافت های بدن را تغذیه شوند.هر نوع آسیب به قلب یا دریچه های آن باعث کاهش قدرت پمپ قلب، افزایش فشار و عملکرد آن برای تامین نیازهای بدن می شود. با این وصف می توان گفت که تنها راه حفظ سلامت قلب ، حفظ سلامت تمام ارگان ها است که از طریق تغذیه سالم، وعده های غذایی متعادل و انجام تمرینات بدنی منظم حاصل می شود
دوشنبه 07 تیر 1395 ادامه مطلب
شعار هفته سلامت سال 95 : «غلبه بر دیابتBeat Diabetes »
نظر به اهمیت «سلامتی» در زندگی آحاد جامعه و نقشی که انسان سالم می تواند در شکل دهی جامعه سالم داشته باشد، تعیین زمان بیشتر از یک روز برای گرامیداشت برنامه های مرتبط با سلامت و تکریم فعالیت های دست اندرکاران عرصه بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفت و پیشنهاد نام گذاری یک هفته به عنوان «هفته سلامت» ارائه و انجام شد.
جمعه 27 فروردین 1395 ادامه مطلب
روز جهانی قلب با شعار قلب سالم اولویتی برای همه کس و همه جا
بيماري قلبي عروقي اولين علت مرگ د دنيا است. در حال حاضر 17/3 ميليون مرگ در سال رخ مي دهد كه انتظار مي رود تا سال 2030 به 23 ميليون نفر برسد. اما اغلب اين مرگ ها با پرداختن به و كنترل عوامل خطري مانند مصرف دخانيات، رژيم غذايي ناسالم و كم تحركي قابل پيشگيري هستند. امسال روز جهاني قلب به اين موضوع تخصيص داده شده است كه چقدر محيط اطراف مي تواند بر عوامل خطر و افزايش آن تاثير بگذارد؟
چهارشنبه 15 مهر 1394 ادامه مطلب
دانستنی های فشارخون
فشار خون را قاتل خاموش می گویند، چرا که اکثرا هیچ علامتی ندارد، فشار خون یکی از بارزترین بیماریهای کشنده بوده که در ظاهر بی خطر است وتا زمانی که اندازه گیری نشود اطلاعی از بالا بودن آن نبوده تا اینکه صدمات جبران ناپذیری بزند . در طول روز و عمر هر فرد میزان فشار خون متغیر است بطوریکه در زمان فعالیت ، فشار خون افزایش می یابد و درهنگام استراحت افت می کند. اما در افراد بیمار حتی در زمان استراحت نیز فشار خون از حد طبیعی بالاتر و یا پایین تر است.
چهارشنبه 25 شهریور 1394 ادامه مطلب
درمان‌های خانگی برای بیماری قلبی
بیماری قلبی، به مشکلات بیشماری اطلاق می‌شود که برساختار یا عملکرد قلب اثر می‌گذارند. اما اکثر این مشکلات با تصلب شرایین یا تشکیل پلاک (رسوبات چربی) در دیواره‌ی رگ‌های قلب مرتبط هستند که سبب باریک شدن رگ‌ها و جلوگیری از جریان خون و افزایش خطر حمله قلبی و سکته می‌شوند. علاوه بر این، چند بیماری قلبی دیگر نیز بیشتر شایع هستند که عبارتند از: بیماری عروق کرونری قلبی، بی‌نظمی ضربان قلب (آریتمی)، نارسایی قلبی، مشکلات دریچه‌ی قلب و ... دلایل و نشانه‌ها به نوع بیماری قلبی بستگی دارد. اما بعضی از نشانه‌های مشترک عبارتند از تنگی نفس، درد قفسه سینه، بی‌نظمی ضربان قلب، سرگیجه و ضعف، خستگی و از حال‌رفتگی
دوشنبه 02 شهریور 1394 ادامه مطلب
۲۱ شیوه موثر برای سلامت قلب
بیماری های قلبی دامنه وسیعی دارد و برای توصیف بیماری های متعددی که قلب و در بعضی موارد رگ های خون را تحت تاثیر قرار می دهد، به کار برده می شود. بیماری های مختلف مربوط به بیماری قلبی عبارتند از؛ ناراحتی شریان های کرونری، آریتمی قلبی و نقص مادرزادی قلب. بیماری قلبی، عمده ترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان شناخته شده است.به گزارش مایوکلینیک، بیماری های قلبی متعددی را می توان با اتخاذ شیوه زندگی سالم و ورزش درمان و یا پیش گیری کرد.به گفته کارشناسان یک تغییر ساده روزانه خطر بیماری قلبی را ۹۲ درصد کاهش می دهد.در این مطلب به نکاتی اشاره می کنیم که می توانید در شروع برنامه روزانه یک روش را در برنامه زندگی خود بگنجانید.
دوشنبه 02 شهریور 1394 ادامه مطلب
ویتامینی بر علیه کلسترول بد خون
افزایش چربی های خون به ویژه کلسترول بد یا LDL یکی از عوامل اصلی ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی است و باعث افزایش خطر ابتلا به سکته قلبی می شود. گروهی از محققان آمریکایی با بررسی موش های آزمایشگاهی، تاثیر مکمل ویتامین C را در کاهش چربی خون ارزیابی کردند. نتایج نشان داد میزان چربی خون موش هایی که از مکمل های ویتامین C استفاده کرده اند، کمتر از دیگران است.
دوشنبه 02 شهریور 1394 ادامه مطلب
شعار بهداشتی سال: «ايمنی غذا»، از مزرعه تا سفره
شعار بهداشتی سال: «ايمنی غذا»، از مزرعه تا سفره ایمنی مواد غذایی بطور فزاینده ای در حال جهانی شدن است و نیاز به تقویت سیستمهای ایمنی مواد غذایی بیش ازپیش درمیان کشورها مشهود است . به همین دلیل است که سازمان جهانی بهداشت شعار خود را در سال 2015 ترویج بهبود ایمنی مواد غذایی از مزرعه تا بشقاب (سفره ) قرارداده است .
شنبه 08 فروردین 1394 ادامه مطلب
روز جهانی قلب
برگزاری همایش روز جهانی قلب با شعار محیط های دوستدار سلامت قلب
دوشنبه 31 شهریور 1393 ادامه مطلب
همایش پیاده روی به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات
همایش پیاده روی به مناسبت روز جهانی بدون دخانیات ، با شعار خود مراقبتی در برابر دخانیات بهمراه اهدای جایزه برای 10 نفر
چهارشنبه 21 خرداد 1393 ادامه مطلب
کلاس های چهره به چهره با پزشکان
جهت شرکت در کلاسهای رایگان چهره به چهره با پزشکان همه روزه می توانید با شماره تلفن 6565790 تماس و ثبت نام فرمایید.
دوشنبه 25 آذر 1392 ادامه مطلب
آرشیو
  حامیان مالی
تمامی حقوق متعلق به این سايت برای موسسه خانه قلب محفوظ می باشد Power By Homavand Portal